A Tiszalúci Arany János Általános Iskola által a trianoni békediktátum aláírásának 100. évfordulója alkalmából rendezett történelmi vetélkedőn iskolánk 7. osztályos csapata a 17 nevezett csapat közül szoros küzdelemben végül az igencsak előkelő negyedik helyen végzett. A vetélkedő három írásbeli fordulóból állt. Az első fordulóban egy, a trianoni békediktátummal kapcsolatos feladatlapot kellett kitölteniük a versenyzőknek. A második fordulóban egy, a békével kapcsolatos témát kellett kifejteniük legalább tíz gépelt oldalas terjedelemben, míg a harmadik fordulóban egy néhány oldalas esszét kellett megfogalmazniuk arról, hogy számukra mit is jelent a trianoni béke és azok hatásai. A csapat tagjai: Csónó Péter, Fazekas Kristóf, Kerekes Roland és Kertész Klaudia voltak. Felkészítő tanáruk Jancsovszki Máté, iskolánk történelem-földrajz szakos tanára volt. Csak Gratulálni tudok Nektek az elért eredményhez! Bebizonyítottátok, hogy a kitartó munka mindig meghozza gyümölcsét!