2008 szeptember 1-jén a Legyesbényei Általános Iskola Napköziotthonos Óvoda és Települési Könyvtár ismét megnyitotta kapuit az iskolás diákok előtt.
Ebben a tanévben 152 diákot köszöntött dr. Szepesi Nándor igazgató úr az iskola falai között. Igazgató úr a beszédében külön köszöntötte iskolánk 17 első osztályos tanulóját, valamint Molnár Istvánnét, Seres Kornéliát és Szegedi Lászlót, iskolánk új pedagógusait.

Az iskola és a pedagógusok célja- hangzott el a tanévnyitó beszédben – az, hogy ne tantárgyakat, hanem diákokat tanítson. Szerencsések lehetünk, hogy ebben az intézményben a magas színvonalú oktatás mellett gyermekközpontú nevelés is folyik.
Az ünnepségen az ötödik osztályos diákok versekkel köszöntötték az elsős tanulókat, akik szintén gyermekversekkel fejezték ki érzéseiket az iskolakezdéssel kapcsolatban.
A tanévnyitó ünnepély zárásaként dr. Szepesi Nándor igazgató úr egy emléklapot adott át az elsősöknek abból az alkalomból, hogy immár hivatalosan is iskolánk diákjai lettek.